1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.
  2. WoM2 folosește aplicația Discord. Alătură-te acum!

Actualizare v8.2

Discuție în 'Actualizări Joc' creată de DeadSoul, 14 Aug 2017.

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
  1. DeadSoul

DeadSoul Game Master Membru personal Game Masters

Aprecieri primite:
    182
    Dragi jucători,
    Pentru a ușura începutul fuzionării server-ului Eclipse am făcut o actualizare pentru a remedia anumite erori din joc. În continuare găsiți lista cu modificările aduse:

Îmbunătățiri:
    • Nivelul minim de intrare în Temnița Păianjenilor a fost setat la 30.
    • Artele pot fi acum stivuite.
    • Peștii mici pot fi acum stivuiți.
    • Pachetele Premium sunt acum obiecte negociabile în joc, având ca și până acum 7, 30, respectiv 90 de zile.
    • Conținutul Cutiei Misterioase, cât și al Cufărului Lumina Lunii a fost modificat.
    • Timpul de folosire de la poțiunile instante de regenerare a fost adaugat și poțiunilor de regenerare normale.
    • Frizurile au fost adăugate din nou la NPC-ul Hong-Hae pentru 20 de Milioane de Yang, fiind permanente.
    • Am adăugat o nouă misiune PvP de nivel 90 numită "Bijuteria Împărătesei".
    • Nivelul pietrelor metin din Adâncurile lui Nemere a fost ajustat.
    • Când deschizi o fereastră de negociere sau un magazin, obiectele care nu pot fi negociate vor fi colorate gri.
    Remedieri:
    • Hărțile principale din Shinsoo și Jinno au fost îmbunătățite din punct de vedere grafic. Obiectele care pluteau au fost amplasate corespunzător.
    • Am remediat o eroare datorită căreia textura Colecționarului de Ginseng lipsea.
    • Clasamentul celor 10 bresle va afișa acum în mod corect 10 bresle în loc de 8.
    • Am remediat o eroare datorită căreia atunci când încercai să oferi efecte (buff-uri) unui jucător din alt regat se afișa un mesaj de eroare pe chat.
    • Am remediat o eroare datorită căreia pietrele de la +0 la +2 nu erau afișate în fereastra de rafinament dacă erau plasate în pagina 3 sau 4 a inventarului.
    • Am remediat o eroare datorită căreia obiecte din inventarul de curele puteau fi poziționate în bara principală a jocului.
    • Am adăugat diverse obiecte opțiunii de căutare în magazine:
      • Miez de Răcire Mic, Normal și Mare
      • Armură Samurai (Albast)
      • Armură Samurai (Roșie)
      • Frizură Samurai (Aur)
      • Frizură Samurai (Argint)
      • Mască de Vulpe
    • Am remediat o eroare datorită căreia Masca Kifwebe nu era afișata corespunzător pe caracterele de sex feminin.
    • Am remediat descrierea incorectă a magiei Binecuvântarea Dragonului din serverul românesc.
    • Am remediat o eroare datorită căreia un obiect de la pescar era amplasat sub apă.
    • Am remediat o eroare datorită căreia o textură a scărilor din harta Dojang provoca des blocarea jucătorilor.
    • Am remediat o eroare datorită căreia anumite pietre metin din Munții Fulgerelor apăreau în zone inaccesibile.
    • Am remediat o eroare datorită căreia anumite întrebări OX erau incorecte.
    • Am remediat o eroare datorită căreia efectul vizual al elixirelor nu era vizibil atunci când erau plasate în paginile 3 și 4 ale inventarului.
    • Am remediat o eroare datorită căreia Safirul Înghețat era transformat într-un Suflet Cristal după ce era adăugat pe un Colier de Gheață iar sloturile de pe Cerceii de Gheață dispăreau dacă un Safir Înghețat era pus în ele.
    Subiectul de discuție despre această actualizare poate fi găsit aici.
    Cu aceste majore sau minore remedieri adăugate, putem pregăti corespunzător noul server Eclipse. Pregătim de asemenea o nouă provocare pentru prietenii noștri jucători de nivel scăzut. Te întrebi ce s-ar putea ascunde după acest pasaj întunecat? Vei putea afla mai mult în curând.

Cu bine,
    Echipa WoM2

Ultima editare de un moderator: 14 Aug 2017
  2. DeadSoul

DeadSoul Game Master Membru personal Game Masters

Aprecieri primite:
    182
    Mentenanța de azi noapte a adus următoarele remedieri pentru actualizarea v8.2:

• Am remediat CTRL+Click pentru o mutare mai rapidă.
    • Am adăugat înapoi viteza de mișcare pe costumele de Crăciun, Halloween, Youtube și Războinic Feroce.
    • Am remediat drop-ul pietrelor metin din hărțile beta.
    • Am remediat o eroare în care modelul Dwarfului Înțelept și al Cristalului Koury nu era afișat corespunzător.
    • Am remediat eroarea în care teleportarea folosind verigheta din Map1 într-o hartă de nivel 90 nu funcționa corespunzător sau atunci când jucătorii căsătoriți erau în aceiași temniță (sd2, sd3, hl, hl2).
      Cuplurile căsătorite se pot teleporta acum unul la celălalt în hl2 sau sd2 din Map1 dacă au la ei un bilet de trecere.
    • Am remediat o eroare în care timpul elixirului timpului nu era adăugat pietrelor de alchimie când era folosit.

Problema Pachetelor Premium a rămas să fie rezolvată în curând.

Cu bine,
    Echipa WoM2

3. Orfeu

Orfeu Ex Game Master

Aprecieri primite:
    169
    Pachetele Premium sunt acum disponibile in Item-Shop.

De notat! Din acest moment, Pachetele Premium sunt obiecte negociabile ce sunt livrate in magazinul special.
    Succes tuturor vanzatorilor.

RomanReigns apreciază asta.
  4. Orfeu

Orfeu Ex Game Master

Aprecieri primite:
    169
    Dragi jucători,

Am efectuat o mică modificare pentru Binecuv. Aripi de Înger
    • De acum există un timp de așteptare de 10 minute (timpul de așteptare se scurge din momentul în care se activează aripile la o lovitură mortală și efectul de regenerare a punctelor de HP se declanșează) până poți activa iar acest obiect.
    • A mai fost adăugată o limită de nivel. Aripile se pot utiliza de acum doar de caracterele de nivel 80 sau mai mari.

Cu drag,
    Echipa WoM2

patrikschinteie apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Distribuie pagina asta