Actualizare v15.0 | WoM2 Romania Forum

Actualizare v15.0

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Rin

Game Master
Buna ziua,

Actualizarea de astăzi include o nouă temniță de nivel înalt,Tărâmul lui Meley . Temnița este accesibilă din Tărâmul De Foc pentru grupele care conțin jucători peste nivelul 90.

Noutățile actualizării
  • [Nou] Tărâmul lui Meley
    • Poate fi accesat o dată pe oră, dar numai completat de două ori pe zi. Se resetează la miezul nopții.
    • Obiect nou: Schimbă Bonus Alchimie
      • Schimbă bonusurile pe alchimia ta. Datorită naturii alchimiei și a tipurilor relativ limitate de bonusuri disponibile, există șansa ca schimbarea să nu aibe loc (sau doar unul dintre ele), că va adăuga bonusuri (dacă nu este la maxim) sau că acesta va elimina bonusurile.
    • Obiect nou: Dizolvant Chimic
      • Când este combinat cu un Pergament Binecuvântător la Fierar, este produs un Pergament de Alchimie.
      • Obiect nou: Pergament de Alchimie
        • Vă permite să încercați extragerea unei Pietre Suflet Dragon echipate, cu șanse obișnuite. Dacă extracția eșuează, piatra nu este extrasă și se consumă numai pergamentul.
    • Abilitatea Gheara Dragonului acum oferă Șansă Pătrundere, în loc de Rezistență Pătrundere.
    • Jocul Cele O Sută De Numere Norocoase acum folosește Yin
    • S-a eliminat valoarea prestabilită 1 când se deschide fereastra de ridicare a banilor.
    • Misiunea care acordă jucătorilor un Portofel nu mai este în joc.
    • Timpul rămas într-un Război se afișează corect în interiorul hărții.
    • S-au fixat descrierile pentru Suflet Însemnat și Iureș
    • Închiderea unui mesaj privat utilizând Shift + LMB nu mai reapare după teleportare
    • Toate Săgețile lui Cupidon rămase pe server sunt acum șterse complet din joc.
    Cu dragoste,
    Echipa Wom2.

Rin

Game Master
Adițional:

Căldura verii o să topească toți bulgării rămasi.
Apărarea Zeului Dragon își pierde puterea magică.
Iar Prăjiturile de fasole expiră.

(adică o să ștergem aceste obiecte în următoarea actualizare)

DeadSoul

Game Master
Membru personal
Din cauza a mai multor probleme apărute în urma acestei actualizări, pe server-ul de joc a mai avut loc încă o mentenanță pentru remedierea acestor probleme.

Ce s-a întâmplat? Am întâmpinat o problemă în care moneda Yin era creată în mai multe părți ale jocului unde jucătorii ar fi trebuit să primească în schimb Yang de la misiuni. Aceasta era o modificare neplanificată pentru actualizarea de ieri (așadar era incompletă, și desigur, netestată). Din fericire, am depistat-o destul de devreme putând urmării fiecare jucător afectat de această problemă.

Ce am făcut? Trebuia să ne decidem: ori aducem un rollback de la ora 22 (aproximativ), ori remediem toate cazurile manual. După o scurtă pauză, ne-am decis să mergem pe partea manuală, așa că vom corecta caz cu caz. Mai mulți jucători au consumat Yin-ul lor într-un fel sau altul, ceea ce înseamnă că vom fi nevoiți să anulăm anumite vânzări din magazine și câteva negocieri între jucători. Ne cerem scuze dacă veți găsi negoțul vostru anulat! Obiectul va apărea din nou în inventarul vostru iar orice Yang pe care l-ați primit la negociere va dispărea (întorcându-se la celălalt jucător).

Am banat de asemenea permanent trei sau patru jucători (cu zeci de conturi) care au abuzat în mod continuu de acest bug. Din fericire, în ciuda abuzului masiv făcut de aceștia, ei nu au apucat să consume prea mult din banii necinstit făcuți ceea ce ne-a permis să rezolvăm ușor această problemă. Menționăm onorabil acei jucători care au încercat să-și mute obiectele pe două sau mai multe conturi crezând că așa nu vor mai fi prinși.

Cu bine,
Echipa WoM

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Sus