Actualizare v13.1 | WoM2 Romania Forum

Actualizare v13.1

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeadSoul

Game Master
Membru personal
Dragi jucători,

Mâine (27 Martie) vom avea o actualizare de 30 de minute începând cu ora 17:00 pentru a actualiza jocul la versiunea 13.1. Această actualizare include modificări la prioritatea drop-ului de la Azrael/Razador, pe lângă altele. Actualizarea completă va fi detaliată mâine când aceasta va începe, împreună cu secțiunea comună "Ce urmează?".

În plus, ca și răspuns la părerile voastre despre Loterie, vom adăuga posibilitatea de a da tichetele la Administratorul Depozitului (o nouă opțiune nicidecum ca până acum) în actualizarea de mâine. Vă rugăm să rețineți că această soluție este folosită de data aceasta și cel mai probabil nu va mai fi folosită la evenimentele de loterie viitoare, care cel mai probabil vor fi îmbunătățite sau modificate ca eveniment în sine.

Ultimul și nu cel de pe urmă, evenimentul Ziua Cărții va începe imediat după ce actualizarea de mâine s-a încheiat așa că vă rugăm să aveți răbdare și să nu faceți prea multă polemică pe această temă pe server-ul de joc.

Numai bine.

DeadSoul

Game Master
Membru personal
Lămuriri: Cuferele Azrael/Razador dropate înaintea actualizării nu vor avea o altă ordine de drop după actualizare.
De asemenea: Evenimentul de Paște va începe mai târziu în această săptămână.

Ania

Community Manager
v13.1 - Modificari
  • O noua optiune de grup: Distribuirea obiectelor
    • In mod egal: La fel cum a fost si pana acum, fiecare obiect va fi atribuit unui jucator din grup, apoi altuia si asa mai departe, in ordine.
    • [Nou] In mod aleatoriu
      • Fiecare obiect va fi distribuit unui jucator din grup in mod aleator.
      • Daca obiectele sunt in numar mai mare decat jucatorii din grup, fiecarui jucator ii va fi asigurat un obiect, iar cele ramase vor fi distribuite aleator.
    • Distribuirea obiectelor obtinute din instante este intotdeauna aleatorie.
  • Schimbari ale evenimentelor de loterie
    • Tichetele pot fi date Administratorului Depozitului(optiune noua) pentru a le inregistra si a nu mai fi tinute in inventar.
      • Administratorul Depozitului, pe langa faptul ca le depoziteaza pana in momentul extragerii, va va da 100.000 Yang pentru fiecare tichet predat lui.
Nota tehnicienilor: Am implementat aceste modificari bazandu-ne pe opinia jucatorilor despre acest eveniment. Deoarece am intarziat cu modificarile si au fost facute pe ultima suta de metrii, va putem asigura ca aceste modificari nu sunt reprezentative pentru viitoarele loterii - vor fi imbunatatite pe viitor. De asemeni, deoarece am introdus aceste schimbari la mijlocul evenimentului, nu este obligatoriu ca jucatorii sa livreze tichetele Administratorului Depozitului pentru a putea participa la extragere. Oricum, jucatorii care o vor face isi vor primi recompensa in mod automat, fara a mai fi nevoie sa isi caute tichetul castigator si sa il predea unui Game Master, deci va incurajam sa le predati.
  • Schimbari Fidelitate(animale de companie)
    • Animalele de companie nu vom mai fi incetinite daca Fidelitatea scade sub 25%.
    • S-a injumatatit viteza cu care crestea Foamea.
    • A fost reparata o eroare care cauza scaderea Fidelitatii mult mai rapid decat era prevazut, dupa o pauza de joc mai lunga.
  • Monstrii isi vor pierde agresivitatea fata de jucatorii care mineresc cu un Tarnacop vrajit, si nu ii vor mai inconjura ca pana acum.
  • Modificarea obiectelor primite de la Azrael
    • Obiecte noi 8x Comoara lui Azrael in loc de Rămășițele Diavolului
    • Comoara lui Azrael poate contine, pe langa altele:
      • Schimba Bonus
      • Adauga Bonus
      • Cheie pentru Inventar de Bronz/Argint
      • Fructul Cerurilor
      • Elixirul Timpului (M/L)
      • Bratara/Cercei de Tigru/Dragon
      • Buc. Suflet Cristal Dur
    • Cufarul lui Azrael intodeauna va contine si Minereu Ag. însuflețit.[/I]
  • Accesorii de Suflet Cristal pot fi create acum la Alchimist:
    • Foloseste Buc. Suflet Cristal Dur si Minereu Ag. însuflețit pentru a crea Suflet Cristal Dur si Lingou Arg Însuflețit.
    • Foloseste Suflet Cristal Dur si Lingou Arg Însuflețit, plus ceva Yang pentru a crea diferite Accesorii Suflet Cristal.
  • Modificarea obiectelor primite de la Razador
    • Obiecte noi 6x Comoara lui Razador in loc de Cufarului lui Razador si obiecte.
    • Comoara lui Razador poate contine, pe langa altele:
      • Schimba Bonus
      • Adauga Bonus
      • Marmura Binecuvantata
      • Piatra Fierarului
      • Fructul Cerurilor
      • Manusa Talharului activa pe cont (1/3 zile)
      • Cheie pentru Inventar de Argint/Aur
      • Curea Albastră
      • Piatra Flacără
  • Nu vei mai putea obtine de la monstrii din Temnita lui Razador Curea Albastră sau Piatra Flacără.
  • Sansa de a crea o curea a fost crescuta pentru urmatoarele:
    • Curea Runică: 10% -> 100%
    • Cureaua Marelui Urs: 10% -> 100%
    • Cureaua Sufletului: 10% -> 100%
    • Cureaua Regelui: 10% -> 100%
    • Cureaua Umbrelor: 10% -> 100%
  • Am reparat iconitele "efect" care uneori, in urma unui teleport, ramaneau blocate.(timpul nu mai trecea)
  • Am reparat casuta de mesaje private care, in anumite circumstante, se multiplica.
  • Am reparat anumite locatii din Temnita Naaga, pe unde monstrii puteau parasi harta.
Nota tehnicienilor: Am adus modificari interne semnificative temnitei, iar unele locatii au fost cu totul refacute. Asta inseamna ca, in ciuda eforturilor noastre este posibil sa fi introdus anumite erori noi sau sa nu fi reparat in totalitate pe cele vechi. Oricum, vom monitoriza atent temnita si vom repara erorile pana acestea vor disparea complet.

Cu drag,
Echipa Wom.

Ania

Community Manager
Ce urmează?
Bună întrebare! Această actualizare a fost făcută ceva mai tarziu decât ne-am propus, însă am lucrat la mai multe lucruri între timp, pe care le vom pune în aplicare în luna Aprilie. Așadar: Primul și cel mai important, evenimentul de Paște, la sfârșitul acestei săptămâni. Imediat după ce se va încheia, vom aduce o actualizare la Yang, actualizare ce o vom detalia săptămâna viitoare, cel mai probabil printr-un subiect creat doar pentru aceste modificări. La începutul/mijlocul lunii Aprilie, vom adăuga Temnița Meley.... dar vor urma și alte lucruri interesante, însă doar atât vă putem spune deocamdată.

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Sus