Actualizare v11.1 | WoM2 Romania Forum

Actualizare v11.1

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Nirami

Senior Game Master
Bună ziua,

Am actualizat serverul la versiunea v11.1, iar detaliile sunt următoarele:

• Lingouri
    • Am introdus un nou Lingou de Platină, cu valoarea de 500.000.000 Yang
    • Nu se mai percepe taxă de vânzare la NPC pentru Lingouri
    • Am modificat design-ul Lingourilor de Argint pentru a putea fi diferențiate de cele de Platină
    • Am corectat prețul de vânzare al Lingourilor de 25/250 kk Yang, acestea fiind puțin incorecte.
  • PvP
    • Dezactivarea Magiei nu mai este influențată de Conducere .
    • Nor Otravitor
      • Nu poate fi folosit când ai Arc echipat.
    • Atac Repetitiv, Ploaie de Săgeți, Săgeata de Foc, Săgeata Otrăvitoare
      • Paguba mărită după G1 (specificăm, am remediat o problemă ce cauza actuala pagubă dată de abilități să fie un pic mai mică decât cea intenționată, după G1).
    • Prăjiturile de Crăciun nu mai pot fi utilizate în același timp cu Vinurile.
    • Dojang/ Războiul de Breaslă "strict" acum anulează efectele nepermise caracterelor (vinuri, pești, prăjituri, etc) dupa intrarea în zonă/hartă. Aceste efecte se reactivează când jucătorul părăsește zona de conflict.
    • Prăjitura de Crăciun,Hamsia Prăjită, Binecuv. Aripi de Înger
      • Nu mai pot fi utilizate în Război de Breaslă "strict".
    • Hamsia Prăjită nu mai poate fi utilizată nici în Războiul de Breaslă "moderat".
  • Costume
    • Smoking Dovleac, Rochie de Dovleac, Costumele de Crăciun ediția 2017, Costumele de la Hong-Hae
      • Au fost adăugate în fereastra de costume.
    • Casca Dinte poate fi acum căutată în magazine folosind funcția de căutare.
  • O nouă interfața la selectarea caracterelor
Nota tehnicienilor: Vor fi aduse mici îmbunătățiri asupra interfeței în continuare, deci vă puteți aștepta la mici modificări (inclusiv de fundal) în viitorul apropiat.
  • Licori
    • Șansa de a obține Licoare Roșie (M) a fost drastic redusă.
    • Șansa de a obține Licoare Roșie (L) a fost moderat redusă.
    • Șansa de a obține Licoare Albastră (M) a fost usor redusă.
Nota tehnicienilor: Acestă modificare este o ajustare căreia îi vom acorda multă atenție, deoarece face parte din o serie de modificări prin care se dorește a se îmbunătăți calitatea jocului.
  • Alte modificări
    • A fost reparat un număr de abilități otrăvitoare care actualmente nu otrăveau pe nimeni.
    • S-a înlăturat posibilitatea ca mai mulți jucători să acceseze cufărul Naaga în același timp.
    • Durata maximă a Scutului Întunecat este acum egală cu a Iureșului și anume aproape 3 minute la P (incorect implementată momentan, va fi remediată într-o actualizare ulterioară)
    • Pierderea Fidelității la schimbarea Animalului de Companie a fost înlăturată complet.
    • A fost reparată situația în care Animalele de Companie deținute înainte de ultima modificare a acestui sistem , nu se înfometau.
    • A fost reparată problema magazinelor când acestea, la închidere nu luau în calcul spațiul liber din inventar, paginile 3 si 4.
  • Acum poți obține între 10 și 20 de Săgeți Oțelite de Șarpe de la Kenki
    • A fost îmbunătățită, în general, această misiune.
  • Orașele de origine au revenit la aspectul de dinainte de Crăciun.
  • Butonul de schimbare a cadourilor a fost eliminat.
  • A fost eliminată misiunea " Bijuteria Împărătesei".
  • Poveștile și misiunea Naaga sunt acum ascunse pentru jucătorii mai mari de nivel 60.
  • Iconița Papucilor de Vânt (b) a fost modificată pentru a afișa status-ul acestora în mod corect (b).
  • Am reparat mesajul eroare și descrierea pentru Schimbă Bonus Verde/Lila și Notițele Fierarului (Încep.) pentru a afișa în mod corect nivelul și limita .
  • Am reparat o eroare legată de fereastra de realizări, cand aceasta nu se deschidea.
    • Am fost obligați, ca rezultat, să resetăm titlul curent selectat.
  • Am remediat anumite locații din orașele de origine în care monștrii nu apareau la locul și cu numarul normal.

Ultima editare:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Sus